Boss Nass
Boss Nass nebyl spokojený s tím, že byl známý jako jako vládce, který sjednotil Gungany
s osadníky na Naboo. Chtěl, aby si ho jeho lid pamatoval jako vůdce, který dal Gunganům hvězdy.
Celý svůj život dělal vychytralá rozhodnutí a tuto schopnost uplatňoval mnohem dříve, než se stal šéfem Otoh Gunga a nejvyšším velitelem gunganské armády. Za svého mládí byl vyhlášený jako bystrý, avšak nevyzpytatelný dobrofruh. Když ještě chodil do školy, vydal se ven, aby se setkal s vodní příšerou sando, a nějakou náhodou přežil.
Noví šéfové byli často vyvíráni z řad Rady Reepů, Nass však mezi ně nikdy nepatřil. Ve své křivolaké kariéře zastával místa vojenského seržanta, energetika, inženýra a vedoucího činitele různých menších obchodních skupin. Zdálo se nevyhnutelné, že se stane vládcem Otoh Gunga- znal zde totiž snad každého. Jeho silná, dominantní osobnost se navíc výborně hodila pro místo nejvyšší autority města.
Nass neměl moc diplomatického nadání, byl však velmi poczivý. Spoléhal se více na své instinkty než na rady Reepů. Proto se jeho rozhodnutí mohla občas zdát prchlyvá a nespravedlivá. Zuřivě chránil všechny, které měl rád, a ze všech nejvíce svoji jedinou nteř majora Fassu.
Boss Nass také projevil neobvyklou míru tolerance k Jar Jar Binksovi. Po jeho incidentu se zvířaty v zoo ho potrestal podmínkou. Když však vytopil jeho sídlo a naboural luxusní heyblibber, vyhnal ho z města do bažin. Netrvalo dlouho a Jar Jar se z vyhnanství vrátil v doprovodu dvou cizinců z řádu Jedi. Nass Binkse odsoudil k smrti a jen schopnost myšlenkové manipulace Qui-Gon Jinnazachránila Jar Jara před Bossovým hněvem.
Když se do města vetřeli „vyjednavači“ Obchodní federace, přikázal Boss Nass město evakuovat a tak se Gungani odebrali na své posvátné místo. Zde, poté, co královna Naboo Padmé Amidala symbolickým gestem vyjádřila, že lid Naboo opouští svůj arogantní postoj vůči Gunganům, Nass souhlasils nasazením své armády pro potřeby královny.
Za cenu velkých ztrát upoutala gunganská armádapozornost vojevůdců Obcodní federace, takže Amidala se svou skupinou mohla zaujmout místo jejího místokrále. Během oslav vítězství věnovala Padmé Nassovi Glob míru. Boss poznamenal, že mu koule připomíná měsíc Ohma-Dun, který v noci září ne obloze Naboo. Tento stelit se stal ústředním bodem Nassova dalšího plánu.
Pouze vládce Nassova formátu mohl přesvědčit tisíce Gunganů, aby se odebrali ze svých domovů a přemístili se na Ohma Dun. A pouze takový vládce mohl předvídat, jak dokonale tento krok umlčí všechny jeho kritiky.
Nass se zúčastnil pohřbu Padmé Amidaly spolu s Jar Jarem, a pokojně zemřel ve spánku těsně po bitvě o Endor.
Když však lidé na Naboo vzhlíželi na Ohma-Dun a říkali mu Gunganský měsíc, byla to i pro největší gunganské prezervativce více než dostatečná náhrada za ztráty utrpěné v bitvě.